Chcesz tworzyć gry lub zaczepić się w branży kreatywnej? Drzwi otwarte! 4 września w Hali Maszyn EC1 Łódź odbędzie się Promised Land Art Festival Open Day, na którym uczestnicy mogą spotkać wielkich twórców (m.in. Grzegorza Rosińskiego), wziąć udział w warsztatach lub skonsultować portfolio.
Podobno Łódź to ziemia obiecana dla biznesu - ale dotychczas budowano tu raczej tekstylne fabryki z czerwonej cegły, a nie światy wirtualne. Dziś branża kreatywna przypływa tu coraz częściej, by szukać innowacyjnych rozwiązań dla kultury i rozrywki. Dlatego Promised Land Art Festival, współorganizowany przez CD PROJEKT RED i EC1 Łódź, pojawił się znów na horyzoncie. Choć wydarzenie skierowane jest przede wszystkim dla profesjonalistów, a karnet kosztuje 2000 zł, to EC1 Łódź zainicjowało bardziej egalitarną formułę towarzyszącą programowi głównemu. W ramach Dnia Otwartego wejściówka kosztuje 30 zł - ale możliwości wciąż pozostają szerokie jak ocean.
Zależy nam, by znosić bariery przy poszukiwaniu nowych talentów - mówi Adam Radoń, kierownik wydziału Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnych EC1 - W końcu sami także na tym skorzystamy, gdy w niedalekiej przyszłości zostaniemy obdarzeni przez młodych twórców świetnymi grami i innowacyjną rozrywką!
Najpierw drzwi wydarzenia otworzą się na quasi-akademicką formułę wykładową. Na prelekcjach warto wyostrzyć uwagę, bo przemawiać będą zasłużone postaci dla sceny artystycznej. Wiktoria Stachowska opowie o percepcji wzrokowej w sztuce klasycznej, a Łukasz Juszczyk o budowaniu oprawy artystycznej w grach wideo. Uczestnicy mają więc przed sobą podróż przez historię. Zwieńczoną spotkaniem z mistrzem Grzegorzem Rosińskim - twórcą legendarnych Thorgali - który z chęcią wrysuje na karty komiksów i książek wdzięczne rysografy.
A co czeka tych, którzy planują przyjść nie tylko z ciekawości, ale także po to, by z rozpędu wkroczyć na wymarzoną ścieżkę zawodową? Przez cały dzień specjaliści z CD PROJEKT RED będą opiniowali portfolio, dając wskazówki na przyszłość lub - kto wie? - inaugurując niedługie rekrutacje.
Wreszcie, festiwalowicze mogą spodziewać się najciekawszej może części wydarzenia nazwanej «networking». Na czym takie usieciowienie będzie polegać? Po prostu na możliwości wzajemnych spotkań - w strukturze poziomej - a więc bez podziału na mistrzów i uczniów, uznanych i początkujących artystów. Każdy może porozmawiać swobodnie z prelegentami, podzielić się doświadczeniami oraz wzajemnie się inspirować.
Więcej informacji:
Anna Gnitecka
tel. 668-396-599
anna.gnitecka@ec1lodz.pl